محل تبلیغات شما

گرد و غ

بار پدیده ای است که به صورت طبیعی در هوا وجود دارد و می تواند با سایر آلاینده های شهری نظیر کربن و ذرات آهن ترکیب شده و به صورت دوده به داخل تار و پود فرش شما نفوذ کند.پس از نفوذ دوده در لابه لای پرزهای فرش فضای خوبی برای جذب رطوبت مهیا شده و به مرور زمان لکه ها روی فرش نمایان می شوند. اما این پایان کار نیست، گاهی همین ذرات آلاینده و دوده می توانند باعث ازهم گسیختگی تار و پود فرش شما شوند. در چنین شرایطی با یک خاک گیری ساده می توان از بروز چنین مشکلاتی برای فرش پیش گیری کرد.

چرا باید فرش را خاک گیری کرد؟

 

اصولا در فرش های دستباف مرکز تجمع گرد و خاک در میان تارو پود های فرش می باشد که می تواند مکان مناسبی نیز برای زندگی اتی چون بید باشد .این ات با جویدن پشم های فرش باعث از بین بردن آنها میشوند در نتیجه هر چند وقت یکبار خاک گیری لازم است .

برای جلوگیری از نفوذ بیش از حد گرد و خاک به داخل فرش میتوان از جارو های دستی استفاده کرد اگرچه کار با آنها زمان بیشتری میبرد و کار با این جارو ها سخت تر است اما در زدودن خاک بسیار مؤثرتر از سایر روش ها واقع شده و دوام فرش را نیز بیشتر میکند. اگر از جاروی برقی استفاده میکنید به هیچ عنوان از برس های چرخنده با قدرت مکش بالا استفاده نکنید و همیشه سعی کنید در جهت خواب فرش جاروی برقی را به حرکت در آورید،  از گردش جاروبرقی در محل اطراف ریشه های فرش جدأ خود داری کنید چون با کشیده شدن ریشه ها به داخل جاروبرقی آسیب جدی به ریشه ها وارد میشود .

برای اینکه از تجمع بیش از حد گرد و غبار جلوگیری شود توصیه میشود حداقل ماهی یکبار پشت فرش جارو شود برای زدودن غبار قالیچه ها به هیچ عنوان از تکان دادن شدید استفاده نکنید زیرا باعث شل شدن تدریجی گره ها و جدا شدن تار ها از جسم فرش گردد.

از دلایل دیگر غبارگیری فرش این است که در هنگام شستشو ذرات داخل فرش  با آب تشکیل لایه ای هم چون گل در انتهای پرز فرش میدهد که این امرسبب پوسیدگی زود هنگام فرش میشود و با ضربه هایی ناگهانی هم چون تا شدن فرش و یا هنگام حمل و انتقال باعث ترکیده شدن و پارگی  فرش میشود

.

خاک گیری معمولی دستی

 

  • قبل از هرچیز در هنگام خاک گیری و شستشو به خواب قالی باید توجه گردد چرا که اگر حالت بهم ریخته پیدا کند پخش شدن اشعه خورشید و  انعکاس نور  باعث میشود قالی لکه دار دیده شود.
  • از متداول ترین روش های خاک گیری فرش این است که آن را با ارتفاع از زمین بر روی میله ای فی  پهن کرده و با چوب ضربه هایی ارام به پشت فرش وارد کنید تا  غبار خارج گردد . بعضی افراد هم فرش را از پشت بر روی زمین پهن میکنند و با استفاده از چوب به ارامی به آن  ضربه میزنند و پس از اتمام کار فرش را تا کرده و خاک خارج شده را از روی زمین جمع میکنند گاهی هم چهار نفر چهار طرف فرش را گرفته و با چوب به فرش ضربات موجی شکل  میزنند و به این ترتیب خاک گیری انجام میشود. اما همه ما میدانیم در عصر حاضر وقت ارزش بسیاری پیدا کرده و دیگر همه افراد نمیتوانند ساعتها وقت خودرا برای خاک گیری فرش بگذرانند از طرفی در شهرای بزرگ و صنعتی فضای کافی برای خاک گیری وجود ندارد در نتیجه باید از دستگاه های اتوماتیک استفاده کرد.

 شرکت قالیشویی غرب مفتخر است تا با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا غبار گیری فرش شما را در کم ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام داده و موجب صرفه جویی در زمان و آسودگی خاطر شما مشتریان عزیز شود.

غبارگیری ماشینی

 

.پیشرفت تکنولویی و فن آوری  باعث شد تا ماشین آلات غبارگیری فرش هم طراحی و پیاده سازی شوند .

 ماشین های ضربه زن مکانیکی :

 

اولین دستگاه غبارگیری فرش،  ماشین های ضربه زن با عرض زیاد و طول بسیار کم هستند که  در این ماشین ها فرش از یک طرف وارد دستگاه میشود و ابتدا با استفاده از برس های مخصوص پرز فرش شانه میشود تا از حالت خواب و نمدی مانند خارج گردد پس از آن فرش با ریل های تعبیه شده داخل دستگاه کشیده میشود و ضربات متوالی به پشت و روی فرش وارد میشود و چون قبلا  تارو پود فرش برس کشیده شده تمام ذرات گرد و غبار خارج میشود اینکه ضربات وارد شده به فرش چقدر و با چه قدرتی باشد بستگی به نو و کهنه  بودن فرش دارد و اگر فرشی آسیب دیده و رفو شده است خاک گیری باید با دثت بیشتریصورت گیرد تا مانع پارگی فرش شود

 خاک گیری فرش با دستگاه مکنده :

 

ابتدا با استفاده از برس و جاروی نرمی در جهت خواب پرز فرش جارو شده و گرد و غبار با دستگاه های مکنده جمع میشوند که قدرت کشش این دستگاه ها با توجه به نو و کهنه بودن قالی و هم چینین ضخامت فرش و استحکام آن تنظیم میشود .

نکته:  هنگام تمیز کردن قالی های کهنه باید نسبت به خواب»  قالی توجه مخصوص مبذول گردد، چرا که اگر بهم خوردگی و آشفتگی در خواب قالی پیدا شود بافت قالی » تغییر شکل می یابد و سبب پخش شدن اشعه انعکاسی می گردد، در چنین حالتی قالی بدنما » شده و لکه دار دیده می شود.

 دستگاه های جدید خاک گیری :

 

دستگاه های جدید خاک گیری هم چون ماشین لباسشویی عمل میکنند اما در ابعادی بسیار بزرگتر. به طوری که میتوان هم زمان با توجه به گنجایش دستگاه چند قالی را درون دستگاه قرار داد . با روشن شدن دستگاه گردونه آن  به حرکت در می آید و با سرعت گردونه فرش ها را  به حرکت ساعتگرد و پادساعتگرد درمی آورد و بدین ترتیب خاک ها خارج میشوند و از طریق لوله  های مکنده، غبار تعبیه شده زیره دستگاه، گرد و غبار از داخل محفظه خارج  میشود و گاهی سر این لوله داخل  حوضچه های آب قرار میگیرد تا از آلودگی هوا جلوگیری شود .اگر چه این روش بسیار کارآمد و مطمئن تر نسبت به دو روش قبل است اما باز هم قبل از خاک گیری استحکام فرش باید بررسی شود.

 قالیشویی غرب با بکارگیری متخصصین خود  تمام بررسی ها را قبل از عمل خاک گیری انجام میدهد تا از هر گونه خسارات احتمالی جلوگیری نماید.

 

                                                                                                                                                

از بین بردن لکه چای

چگونه از 15% تخفیف برای کارکنان ارگانهای دولتی استفاده کنیم؟

منظور از رفو گری فرش چیست ؟

  ,فرش ,خاک ,های ,گیری ,میشود ,    ,خاک گیری ,و با ,گرد و ,و غبار

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نسرین میکاپ 2020 iraniantamir دوربین های دیجیتال نقش هنر کاری درباه پژمان جمشیدی آقای وبلاگ طراحی لینک وایرلس با گوگل ارث تهویه مطبوع وبلاگدهی بلاگ فام