محل تبلیغات شما

چای نوشیدن محبوب ما ایرانی‌ها است. بیشتر ما در طول روز بارها  چای می‌خوریم.پس ریختن چای روی فرش مشکل نسبتا رایجی است و بارها در طول روز با آن روبه رو میشویم. شمارو با چند محلول خانگی راحت در از بین بردن لکه چای راهنمایی میکند.

قالیشویی غرب مشهد/قالیشویی در مشهد شمارا با نکاتی از لکه بری چای آشنا میکند تا

پایان مقاله با ما همراه  باشید.

 

نکاتی که باید قبل از پاک کردن لکه چای در نظر داشته باشیم:

 

وقتی چای یا قهوه روی فرش می‌ریزد، سرعت‌عمل اهمیت زیادی دارد. در این مواقع باید هرچه زودتر لکهٔ را برطرف کنید؛ زیرا پاک کردن لکه قدیمی چای از روی فرش کار خیلی سخت است و وقتی لکهٔ چای روی فرش برای مدت زیادی میمونه ثابت میشه و پاک کردن اون خیلی سختر میشه.

ابتدا باید با استفاده ازقاشق برای جمع کردن چای از روی فرش اقدام کنید و سپس با استفاده از پارچه نخی تمیز و سفید بصورت ضربه ای به فرش بزنید تا مواد ریخته شده از تاروپود فرش بیرون بیان تا بتونیم اونارو جمع کنیم سپس مقداری آب گرم روی لکه میریزیم تا رقیق بشه و به ما کمک کنه تا لکه زودتر از بین بره و با استفاده یکی از روش های زیر لکه ایجاد شده را کامل برطرف کنید

 

روش های از بین بردن لکه چای از روی فرش:

 

روش اول: پاک کردن لکه چای از روی فرش با استفاده از مایع ظرف‌شویی و سرکه

 

یک قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با هم مخلوط کنید و سپس به ان آب اضافه کنید و باهم خوب مخلوط کنید و سپس روی لکه بریزید و با یک پارچه تمیز سفید نخی یا حوله ای روی لکه از بیرون به داخل بکشید تا لکه پخش نشود.توجه داشته باشید که ابتدا باید مایع ظرف‌شویی را در سرکه حل کنید و سپس آب را اضافه کنید

 

روش دوم: پاک کردن لکه چای از روی فرش با استفاده از جوش‌شیرین

 

یک پیمانه جوش‌شیرین را داخل کاسه بریزید. پارچه‌ای خیس را به جوش‌شیرین آغشته کنید و با استفاده از آن مستقیما جوش‌شیرین را روی لکه چای بمالید. سپس قسمت موردنظر را با آب سرد بشویید. در صورت وم، این مراحل را دوباره تکرار کنید. قسمت موردنظر را با آب سرد بشویید و با پارچهٔ خشک روی آن ضربه بزنید تا خشک شود.

 

روش سوم: پاک کردن لکه چای با استفاده از نمک و آب گازدار

 

در این روش با پارچه‌ای خشک روی قسمتی که لکه چای ایجاد شده میکشید تا حد امکان لکه چایی برطرف بشه. مقدار زیادی نمک را روی لکه بریزید و سپس روی آن کمی آب گازدار بریزید. اجازه دهید که آب گازدار و نمک ۱ دقیقه روی فرش بماند و سپس پارچه‌ای خشک و تمیز را روی قسمت موردنظر قرار دهید تا آب گازدار جذب پارچه شود. سپس فرش را با آب سرد بشویید.

 

روش چهارم:پاک کردن لکه چایی با استفاده از سرکه سفید و آب

 

سرکه سفید و آب را به نسبت ۲ به ۴ ترکیب کنید و با یک اسفنج آن را روی فرش بمالید. اجازه دهید اسفنج ده دقیقه روی لکه بماند و سپس آن را را بشویید

 

روش پنجم:با استفاده از پودر لباس شویی و آب گرم

 

این روش را زمانی انجام دهید که زمان زیادی از لکه ایجاد شده میگذرد.ابتدا مقداری پودر لباس را روی لکه بریزید سپس آب جوش روی ان بریزید و با یک چتکه تمیز روی آن بکشید و سپس با پارچه آن را پاک کنید.

 

پاک کردن لکه قهوه از روی فرش

 

نکاتی که باید در پاک کردن لکه چای از روی فرش در نظر داشته باشید:

 

*از پارچه‌ای سفید برای پاک کردن لکه چای از روی فرش استفاده کنید تا از رنگ دادن احتمالی پارچه به فرش جلوگیری شود.

 

*همیشه برای استفاده از لکه ها از آب سرد استفاده کنید زیرا آب گرم باعث ثابت شدن لکه میشود

 

*همیشه قبل از پاک کردن لکه و استفاده از مواد لکه بر برچسب پشت فرش را بخوانید تا مطمعن شوید

آسیبی به فرش شما نمیرسد یا در قسمتی از فرش که زیاد تو دید نیست ماده را امتحان کنید و سپس برای از بین بردن لکه اقدام کنید.

 

*در صورت پاک نشدن لکه آن را 2 یا 3 بار امتحان کنید اگر به نتیجه نرسیدید از روش دیگری استفاده کنید

 

*علاوه‌ بر روش‌های خانگی بالا می‌توانید از لکه‌بر فرش و محلول‌های شوینده‌ هم برای برطرف کردن لکه چای از روی فرش استفاده کنید.

 

*اگر چنانچه با روش های بالا موفق به پاک کردن و از بین بردن لکه نشدید با متخصصین و قالیشویی محل زندگی خود تماس حاصل فرمایید.

 

نکته : به هیچ وجه در منزل از مواد شوینده‌ی شیمیایی برای برطرف کردن آثار لک استفاده ننمایید.


در صورتی که زمان زیادی از ریختن چای روی فرش می‌گذرد و لکه روی آن دائمی شده است و با استفاده از روش های بالا موفق به از بین بردن لکه فرش نشدید بهتر است کار را به کارشناسان خبره‌ی ما در قالیشویی تمام اتوماتیک و مکانیزه غرب مشهد/بهترین قالیشویی در مشهد بسپارید تا با استفاده از شوینده‌های مناسب برای لکه ایجاد شده، فرش شما را بطور کامل شست و شو نموده و لکه را با کمترین ریسک آسیب‌رسانی به فرش از بین ببرند.

 

کیفیت را از ما بخواهید

 

قالیشویی خوب در مشهد:قالیشویی غرب مشهد

از بین بردن لکه چای

چگونه از 15% تخفیف برای کارکنان ارگانهای دولتی استفاده کنیم؟

منظور از رفو گری فرش چیست ؟

لکه ,روی ,فرش ,چای ,استفاده ,آب ,روی فرش ,لکه چای ,کردن لکه ,با استفاده ,استفاده از

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

انعکاس آب شرکت ایران کوشش ویستا سازه سیمرغ خیال فسفرپلیت نوین آی تی جدیدترین پست ها عایق های رطوبتی نانو برای استخر و پشت بام مهندسی پزشکی تراوشات ذهن یک دختر هجده ساله:)